وب سرویس چیست؟

وب سرویس برای مقاصد حرفه‌ای و مختص برنامه نویسان است و کاربرد عام ندارد. وب سرویس قابلیتی است که این امکان را می دهد تا برنامه مدیریت پیام کوتاه بطور مجزا توسط خود شما تولید شود اما برای انجام عملیات های داخلی آن (مثل دریافت پیام کوتاه، ارسال پیام کوتاه و ...) به سرور سامانه پیام کوتاه آسان پیامک متصل شود و از آن استفاده کند.

همچنین با استفاده از وب سرویس سایر برنامه های شما (مثل برنامه های حسابداری، اتوماسیون و ...) می توانند از قابلیت های خدمات پیام کوتاه بهره مند شوند. البته همه اینها به شرطی است که توانایی های فنی و برنامه نویسی در مرکز شما وجود داشته باشد در غیر اینصورت وب سرویس قابل استفاده نخواهد بود.


وب سرویس پیام کوتاه چگونه کار می کند؟

در وب سرویس درخواست کاربر جهت ارسال پیام کوتاه از طریق برنامه وی به سرور سامانه پیام کوتاه آسان پیامک ارسال شده و سپس به طرف مخابرات هدایت می گردد و همچنین پیامهایی که کاربران به شماره شما ارسال میکنند، مخابرات به سرور سامانه پیام کوتاه آسان پیامک ارسال می نماید و سرور سامانه پیام کوتاه آسان پیامک پس از تجزیه تحلیل به طرف برنامه کاربر ارسال می نماید.


راه حل های استفاده از وب سرویس پیام کوتاه در نرم افزارها و سیستمها

نرم افزارهای کاربردی: نرم افزارهای کاربردی برنامه هایی هستند که کاربر نهایی را قادر می سازد تا امور معینی را به انجام رساند. انواع نرم افزارهای کاربردی رایج که می توان در آنها از وب سرویس پیام کوتاه آسان پیامک بهره مند شد عبارتند از:

سیستم ها: از طریق وب سرویس آسان پیامک می توانید سیستم ها و سامانه های مورد نظر خود را طراحی نمایید و در جهت امور خاص از آنها استفاده نمایید. برخی از این سیستم ها عبارتند از:


ویژگیهای وب سرویس پیام کوتاه آسان پیامک

پشتیبانی از کلیه زبانهای برنامه نویسی: از آنجا که پرتوکل وب سرویس آسان پیامک بصورت استاندارد طراحی و پیاده سازی شده است از همه زبانهای رایج برنامه نویسی پشتیبانی می کند. به عبارت دیگر شما با هر زبان برنامه نویسی می توانید با وب سرویس آسان پیامک ارتباط برقرار نمایید و از قابلیت های پیام کوتاه در برنامه خود برخوردار شوید. زبانهای رایج PHP, ASP.Net (C# VB), Java, Delphi, VB6 (دات نت، سی شارپ، وی بی، دلفی، پی اچ پی، جاوا) بطور مستمر در وب سرویس آسان پیامک استفاده می گردند.

وب سرویس پیام کوتاه PHP, ASP.Net (C# VB), Java, Delphi, VB6
برای هر زبان برنامه نویسی نمونه کدهای آن بطور مجزا وجود دارد. پس از دریافت وب سرویس نمونه کدهای در اختیار شما قرار می گیرد.

ارائه وب سرویس به همراه یک پنل پیام کوتاه: اگر نسخه پایه پنل پیامک آسان پیامک را خریداری نمایید بطور پیش فرض سیستم وب سرویس هم در اختیار شما قرار می گیرد و دیگر نیاز به دریافت مجدد وب سرویس ندارید. بدین ترتیب می توانید علاوه بر استفاده از تمام امکانات نسخه پایه سامانه پیام کوتاه آسان پیامک، از قسمت گزارشات آن وضعیت پیامهایی که از طریق وب سرویس و بدون استفاده از سامانه ارسال شده است را نیز مشاهده نمایید. با اینحال، اگر تنها می خواهید از وب سرویس آسان پیامک و بدون دریافت پنل استفاده نمایید می توانید آنرا با هزینه کمتر دریافت و استفاده نمایید. بدین منظور و برای دریافت وب سرویس بدون پنل با سامانه پیام کوتاه آسان پیامک تماس حاصل فرمایید.

پشتیبانی از کلیه اپراتورها: وب سرویس آسان پیامک امکان استفاده از کلیه اپراتورها و پیش شماره ها را دارد. پس از آنکه قابلیت وب سرویس را دریافت نمودید می توانید شماره های مورد نظر خود با هریک از پیش شماره های مربوطه 021، 1000، 2000، 3000، 5000 را هم سفارش دهید تا بتوانید امور پیام کوتاه خود را از شماره یا شماره های مورد نظر انجام دهید. سامانه پیام کوتاه آسان پیامک با پشتیبانی از کلیه پیش شماره ها و اپراتورها این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد تا هر زمان که بخواهید بتوانید به اپراتور مورد نظر خود به آسانی سوئیچ نمایید.

ارسال به شماره های فیلتر شده: اگر پیام شما حالت اطلاع رسانی دارد می توانید با هماهنگی شرکت آسان پیامک شماره خود را به گونه ای تغییر دهید که پیامهای شما به شماره های فیلتر شده هم ارسال شود در غیر اینصورت در صورت ارسال پیام کوتاه به این شماره ها هزینه آن به حساب شما بازگشت داده می شود.

تلاش برای ارسال پیام کوتاه: در صورت قطعی یا اختلال در سامانه های مخابرات، پیامهای ارسالی از طریق وب سرویس در سرور شرکت آسان پیامک باقی مانده و هنگام برقراری ارتباط پیامها ارسال خواهد شد. درصورتیکه ارسال پیامها بار دیگر مختل شوند تلاش برای ارسال پیام آنقدر ادامه می یابد تا همه پیام های کوتاه ارسال گردند.

راه اندازی و استفاده سریع: وب سرویس آسان پیامک (به همراه پنل یا بدون آن) در سریعترین زمان و حداکثر یک روز کاری در اختیار شما قرار می گیرد و شما از آن پس می توانید در برنامه های خود از آن استفاده نمایید. راهنما، نمونه کدها و تیم فنی سامانه پیام کوتاه آسان پیامک شما را در راه اندازی سریع وب سرویس یاری می کنند.

راهنمایی اینترنتی و تلفنی از وب سرویس: تیم پشتیبانی فنی وب سرویس سامانه پیام کوتاه آسان پیامک آمادگی دارد تا در هر لحظه از کار با وب سرویس که با سوال یا مشکل خاصی مواجه شدید شما را در رفع موضوع بوجود آمده یاری نماید. بدین منظور سیستم تیکتینگ و پشتیبانی تلفنی با 10 خط مجزا آماده ارائه خدمات مطلوب تر در این زمینه است.

سایر ویژگیها:


قابلیت های وب سرویس پیام کوتاه آسان پیامک

ارسال پیام کوتاه تکی یا گروهیارسال پیام کوتاه تکی یا گروهی: اساسی ترین، مهمترین و پرکابردترین قابلیت وب سرویس پیام کوتاه آسان پیامک که امکان ارسال تکی یا گروهی پیام کوتاه را به شما می دهد. در هربار اجرای این دستور، آرایه ای از شناسه پیام کوتاه ها یا کد خطا به شما بر می گردد که بوسیله آن می توانید از وضعیت پیام ارسالی مطلع شوید. برخی قابلیت های این دستور عبارتند از:
- امکان ارسال در آینده
- نحوه دریافت و نمایش پیام کوتاه بر روی گوشی تلفن همراه گیرنده (ذخیره شده در حافظه یا موقت)

وضعیت پیام کوتاه های ارسالیوضعیت پیام کوتاه های ارسالی: با فراخوانی دستور مربوطه وضعیت پیام کوتاه های ارسال شده از نظر رسیده به گوشی، نرسیده به گوشی، تحویل به مخابرات، فیلتر شده و غیره قابل دریافت است.

دریافت اعتبار باقی ماندهدریافت اعتبار باقی مانده: با اجرای این دستور می توانید مقدار باقیمانده اعتبار ریالی خود را مشاهده نمایید و در صورت لزوم نسبت به شارژ اعتبار خود اقدام نمایید.

دریافت پیامدریافت پیام: باهربار فراخوانی این دستور پیام های رسیده، دریافت می شود. از طریق پارامترهای ارسالی از طریق این دستور می توان وضعیت پیام دریافتی را به خوانده شده یا نشده تغییر داد تا در اجرای مجدد این دستور فقط پیام کوتاه های خوانده نشده دریافت شوند.

دریافت اخباردریافت اخبار: وب سرویس آسان پیامک امکان ارائه اخبار مرتبط با پیام کوتاه در رابطه با قطعی، کندی و سایر اطلاعیه ها و اختلالهای مخابراتی را دارد و آن را از طریق فراخوانی دستور مربوطه در اختیار شما قرار می دهد.

قابلیتهای ارسال پیام کوتاه انبوه از طریق وب سرویسقابلیتهای ارسال پیام کوتاه انبوه از طریق وب سرویس: وب سرویس آسان پیامک دستورات جامعی را برای ارسال پیام های انبوه درنظر گرفته است که می توان گفت همه نیازهای شما در این زمینه را جوابگو خواهد بود. تعدادی از این دستورات و قابلیت ها به شرح ذیل است:

هدایت پیام های دریافتیهدایت پیام های دریافتی: سامانه پیام کوتاه آسان پیامک هم از طریق پنل و هم از طریق وب سرویس قابلیتی در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید پیام های کوتاه دریافتی را به یک آدرس اینترنتی هدایت نمایید تا توسط آن آدرس دریافت شوند و در صورت لزوم عملیات مورد نظر شما در مورد آنها انجام شود.


روشهای اتصال به وب سرویس

سامانه پیام کوتاه آسان پیامک دو روش رایج برای ارتباط با وب سرویس آسان پیامک را در اختیار شما قرار می دهد. این روشها SOAP و Rest (URL) هستند که روش SOAP نسبت به Rest کاملتر و قابلیت های بیشتری دارد. پس از دریافت وب سرویس راهنمای کامل فنی و نمونه کدهای هر دو روش در اختیار شما قرار می گیرد.